Etkinlikler

Sera Gazı Emisyonları Envanteri ve Sera Gazları Emisyonları Hesaplanması Temel Eğitimi

Sera Gazı Emisyonları Envanteri ve Sera Gazları Emisyonları Hesaplanması Temel Eğitiminin Amacı: Eğitim sonucunda katılımcılar, işletmeleri için sera gazı emisyonları envanterlerinin çıkarılması konusunda gerekli bilgi ve donanıma ulaşacaklar, işletmelerine ISO 14064-1 belgesi alabilmek için gerekli her türlü teorik ve pratik bilgiye vakıf olacaklar, Sera gazı emisyonlarının hesaplanmasında kullanılacak hesaplama metodolojilerine ve kılavuz dokümanlara ulaşabilecekler, Belirsizlik seviyeleri ve hesaplamalarını yapabilecekler, işletmelerinin iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik hedefleri ile ilgili en uygun stratejileri oluşturabilecek vizyona sahip olacaklardır.
 
Katılımda Aranacak Şartlar: Katılımcıların eğitim esnasında yanlarında dizüstü bilgisayar bulundurmaları faydalı olacaktır.
 
Başvuru Sırasında İstenen Belgeler: Belgelendirme ücreti ödenti makbuzu ve TMMOB’‘ye bağlı Oda üyeleri için Oda üye kimlik kartı fotokopisi
 
Sera Gazı Emisyonları Envanteri ve Sera Gazları Emisyonları Hesaplanması Temel Eğitimi İçeriği

  • ISO 14064-1 standardı ilkeleri
  • ISO 14064 serisi ile ilişkiler
  • Sera gazı hesaplama metodolojileri (Tier1, Tier2, Tier3 kavramı)
  • Uygulama senaryosunun oluşturularak Sera Gazı Kaynaklarının kapsamlara gore hesaplamaların yapılması
  • Belirsizliklerin hesaplanması

 
Katılımcı Sayısı: 25 Kişi
 
Eğitim Ücreti:

  • Çevre Mühendisleri Odası Üyeleri (Aidat borcu bulunmayan): 600 TL
  • BTB’‘li (Büro Tescil Belgesi) Firma Çalışanı TMMOB Üyeleri: 750 TL
  • TMMOB üyeleri / Diğer: 1000 TL

 
Hesap Numarası: İş Bankası : TR120006400000110082622162 / Denizbank : TR34 0013 4000 0062 0676 8000 01 (Banka masrafları katılım ücretine dahil değildir. Katılımcının eğitime katılamaması durumunda ödenen bedel iade edilmez. Eğitim ücretini İş Bankası hesabına yatırabilir veya Şubemiz POS cihazından 4 taksite kadar taksitlendirme yaparak ödeyebilirsiniz.)
 
Ücrete Dahil Olanlar: Ders Notları, Katılım Sertifikası, Öğle Yemeği ve İkramlar
 
Eğitim Verileceği Yer: TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Eğitim Salonu – (İstiklal Cd. Koçtuğ İş hanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu/İSTANBUL)
 
Eğitimin Verileceği Tarih ve Saat: 8-9 Mayıs 2014 / Saat: 09.30-17.00
 
Eğitmen Bilgileri: S. Özge GÖKMEN (Çevre Yüksek Mühendisi)
 
Kayıt İçin İletişim Bilgileri: egitimist@cmo.org.tr / 0(212) 245 89 15

Yeşil Kalem

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir