Etkinlikler

2. Yeşil Şehirler Zirvesi

2. Yeşil Şehirler Zirvesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayelerinde, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla 11-12 Aralık 2014 tarihlerinde Bursa‘da Merinos Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

 

2 gün sürecek Zirve’de Yeşil Şehirler, Şehirlerin itibarı, Yeşil Enerji, Yeşil Teknolojiler, Sürdürülebilirlik, Yeşil Dönüşüm, Yeşil Sorumluluk, Yeşil Ekonomi gibi çok sayıda oturum yer alacaktır. 2. Yeşil Şehirler Zirvesin’de yurt içi ve yurt dışından çok sayıda akademisyen, kamu görevlisi ve sektör yöneticisi konuşmacı olarak yer alacaktır.

 

İş dünyası, akademisyenler ve kamu yöneticileri arasında daha yaşanabilir şehirler oluşturmaya yönelik politikaların geliştirilmesi, sistemlerin kurulması, çevreye duyarlı malzemelerin üretilmesi ve yeni iş alanları oluşturulması için gerekli olan bilgi ve tecrübe paylaşımının sağlanmasını hedeflenmiştir.

 

Enerji verimliliği ve yeşil teknoloji fırsatlarının da irdeleneceği Yeşil Şehirler Zirvesi’nde şehrin unsurları olan binalar, ulaşım, enerji, atık, kamusal hizmetler, sağlık ve güvenlik gibi konulara da yer verilecektir.

 

Geleceğin yaşanabilir, yüksek standartlarda, sürdürülebilir ve itibarlı şehir modelleri üzerinde bir tartışma platformu oluşturularak, Türkiye’deki şehircilik anlayışına farklı bir bakış açısı kazandırmak ve şehirlerin dünyadaki marka şehirler arasında yer alarak itibarlı şehirler olmasını sağlamak zirvenin ana hedefleri arasında yer almıştır.

Yeşil Kalem

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir