Yazarımız Olun

Neredeyse her bilim dalının, her sektörün ve hatta her canlının ilgi ve yaşama alanına giren çevre, birçok olumsuz faktörün katkısıyla bir sorunlar yumağı haline gelmiştir.
 
Üzerinde yaşadığımız dünyada, imkanların sınırlı, kaynakların tükenir olduğunu anladığımızda karşımıza çıkan çevre olgusu, herkesin ve her kesimin gündeminin başına yerleşmiştir.
 
Savaşlar, sanayileşme, doğal kaynakların tahribi, kirlenen hava, su, toprak ve yok olan ormanlar karşısında kendini koruma gücünden yoksun doğa ve çevreye birey olarak hepimizin sorumlulukları vardır.
 
Bu nedenle ülkemizde, çevreye karşı insanların duyarlılığının oluşmaya başladığını söyleyebiliriz. Ancak duyarlılığın daha bilinçli olması için yeterli makale bulunmadığı da bir gerçektir.
 
Bundan dolayı çevre ile ilgili konularda çalışıyorsanız ve edindiğiniz tecrübeleri binlerce kişiyle paylaşmak istiyorsanız sizi de tamamen gönüllülük esasına bağlı olarak çalışan yazarlarımız arasında görmekten mutluluk duyarız.
 
İletişim” kısmından “Konu” başlığını “Makale” seçip E-Posta adresinizi gönderdiğiniz takdirde en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.
 
Yazınız yayın prensiplerimize ve genel konu başlıklarımıza uygun olduğu takdirde sizin imzanızla yayına alınacaktır.
 
Yeşil Aşkı’na yayınlanmak üzere göndereceğiniz makale, fotoğraf vb. içeriklerin;

  • Eğitici ve bilgi verici özellikte olması
  • Siyasi görüşlerden uzak olması
  • Bilgilerin doğru ve tutarlı olması
  • Reklam niteliği taşımaması
  • Daha önce sanal ortamda yayınlanmamış olması (Yabancı sitelerden çeviri yaparak veya yazmak istediğiniz konu hakkında makaleler okuduktan sonra kendi yorumunuzla yeniden yazabilirsiniz.)

gerekmektedir. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz.

Yazarlarımız

Yeşil Kalem (505 yazı)

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

Onur BOZKUŞ (2 yazı)

2014'te Bartın Üniversitesi'nden Çevre Mühendisi olarak mezun oldu. Bir yandan Fırat Üniversitesi'nde Yüksek Lisans eğitimine, bir yandan ise kurmuş olduğu Çevre Analiz Laboratuvarında yönetici olarak meslek hayatına devam etmektedir.

Zeynep GÜLTAŞ (1 yazı)

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

H.Berat AKGÜL (10 yazı)

2008'de Çukurova Üniversitesi'nden Çevre Mühendisi olarak mezun oldu. Vatani görevinin ardından Atıksu Arıtma Tesis Sorumlusu olarak ilk işine başladı. 2010'dan beri de çeşitli Çevre Analiz Laboratuvarlarında Emisyon Uzmanı olarak görev yapmaktadır.