Yazarımız Olun

Neredeyse her bilim dalının, her sektörün ve hatta her canlının ilgi ve yaşama alanına giren çevre, birçok olumsuz faktörün katkısıyla bir sorunlar yumağı haline gelmiştir.
 
Üzerinde yaşadığımız dünyada, imkanların sınırlı, kaynakların tükenir olduğunu anladığımızda karşımıza çıkan çevre olgusu, herkesin ve her kesimin gündeminin başına yerleşmiştir.
 
Savaşlar, sanayileşme, doğal kaynakların tahribi, kirlenen hava, su, toprak ve yok olan ormanlar karşısında kendini koruma gücünden yoksun doğa ve çevreye birey olarak hepimizin sorumlulukları vardır.
 
Bu nedenle ülkemizde, çevreye karşı insanların duyarlılığının oluşmaya başladığını söyleyebiliriz. Ancak duyarlılığın daha bilinçli olması için yeterli makale bulunmadığı da bir gerçektir.
 
Bundan dolayı çevre ile ilgili konularda çalışıyorsanız ve edindiğiniz tecrübeleri binlerce kişiyle paylaşmak istiyorsanız sizi de tamamen gönüllülük esasına bağlı olarak çalışan yazarlarımız arasında görmekten mutluluk duyarız.
 
İletişim” kısmından “Konu” başlığını “Yazarımız Olun” seçip E-Posta adresinizi gönderdiğiniz takdirde en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.
 
Yazınız yayın prensiplerimize ve genel konu başlıklarımıza uygun olduğu takdirde sizin imzanızla yayına alınacaktır.
 
Yeşil Aşkı’na yayınlanmak üzere göndereceğiniz makale, fotoğraf vb. içeriklerin;

  • Eğitici ve bilgi verici özellikte olması
  • Siyasi görüşlerden uzak olması
  • Bilgilerin doğru ve tutarlı olması
  • Reklam niteliği taşımaması
  • Daha önce sanal ortamda yayınlanmamış olması (Yabancı sitelerden çeviri yaparak veya yazmak istediğiniz konu hakkında makaleler okuduktan sonra kendi yorumunuzla yeniden yazabilirsiniz.)

gerekmektedir. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz.
 

Yazarımız Olun Yeşil Aşk Fidanlarla Büyüsün

Yeşile aşık olduğunuzu biliyoruz. Bizler de öyleyiz. Yeşil Aşkı; Yazarları ile birlikte “Gelecek Kuşaklar Orman Yok Demesin” diye; tükenmekte olan doğamızı ve çevresel geleceğimizi korumak için çalışmaktadır.
 
Yeşil Aşkı, ülkemizin ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunmak, hava, su ve toprak rejimine yönelik iyileştirmeler sağlamak gayelerini göz önünde tutmaktadır. Ağaçlarımızın bir oksijen deposu işleviyle ülkemizin yeşil dokusuna katkıda bulunması, sağlıklı ve kalıcı bir unsur olarak yaşatılması en büyük dileğimizdir.
 
Yazarımız olarak daha yeşil bir doğa oluşumuna verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.
 
Ne zaman fidan bağışlamak isterseniz biz hep hazırız. Yeşile olan aşkınızı herkese gösterin.

  • Paylaştığınız her 1 makale için; 1 adet fidan

Fidanınız sevginizle ülkemizin topraklarında kök salacak, sevginiz kadar güçlü ve büyük olacak.
 
Yeşil Aşkı’nın daha çok insana dokunması, ağaç ve toprak sevgisinin, bilincinin artması ve yarınlara daha yeşil bir miras bırakabilmemiz için bize destek olan herkese şimdiden teşekkür ederiz. Ülkemizin ormanları bağışladığınız fidanlarla büyümeye devam edecektir.

Yazarlarımız

H.Berat AKGÜL (15)

2008'de Çukurova Üniversitesi'nden Çevre Mühendisi olarak mezun oldu. Vatani görevinin ardından Atıksu Arıtma Tesis Sorumlusu olarak ilk işine başladı. 2010'dan beri de çeşitli Çevre Analiz Laboratuvarlarında Emisyon Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

blank

Onur BOZKUŞ (6)

2014'te Bartın Üniversitesi'nden Çevre Mühendisi olarak mezun oldu. Bir yandan Fırat Üniversitesi'nde Yüksek Lisans eğitimine, bir yandan ise kurmuş olduğu Çevre Analiz Laboratuvarında yönetici olarak meslek hayatına devam etmektedir.

blank

Yeşil Kalem (536)

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

Zeynep GÜLTAŞ (1)

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.