Kullanım Koşulları

YesilAski.com, çevre mühendisliği, çevre danışmanlığı, çevre görevlisi ve çevre mevzuatı hakkında bilgi paylaşımını içerir. YesilAski.com’daki içeriğin kullanım sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir. İçeriğin kullanımından doğacak zarardan YesilAski.com sorumlu tutulamaz.

 

YesilAski.com’da yer alan yazı, makale, röportaj, doküman, fotoğraf, resim veya diğer fikir ürünleri ile her türlü malzeme kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz veya dağıtılamaz. Tüm bu malzemelerden sadece tanıtım amaçlı olarak kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

 

YesilAski.com üzerinden bir kullanıcının diğer bir kullanıcı ile kuracağı iletişimlerde web sitemiz hiçbir tarafın vereceği bilgilerin doğru, güvenilir, kişilik haklarına saygılı olacağını, yasadışı, pornografik, siyasi, etnik veya ırk ayrımı içeren nitelikte olmayacağını garanti etmez. Bu gibi bir iletişim esnasında veya sonrasında meydana gelebilecek herhangi bir tartışma, anlaşmazlık ve bunun gibi durumlarda yasal veya diğer hiçbir yükümlülük taşımaz.

 

YesilAski.com, hatasız ya da virüs riski taşımadığını garanti etmez. YesilAski.com’u kullanmanız sonucunda bilgisayarınızda oluşabilecek herhangi bir sorundan ötürü sorumluk kabul etmez.

 

Dış Bağlantılar
YesilAski.com, sayfalarından farklı internet adreslerine bağlantı vermektedir. Bu bağlantılara gittiğinizde YesilAski.com’dan çıkmış olacaksınız. YesilAski.com bağlantı verdiği, banner tanıtımını yaptığı sitelerin içeriklerinden veya gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir. Bu bağlantıların YesilAski.com’da bulunması bu bağlantıların onaylandıkları anlamına gelmez.

 

Kullanıcı adınız
Argo, küfür, cinsellik, politika, inanç çağrışımı yapan ve benzeri kullanıcı adı seçenlerin üyelikleri, bir uyarı yapılmaksızın iptal edilir.

 

Avatar
Avatar olarak site içeriği ile alakalı fotoğraflar kullanabilirsiniz. İsteyen kendi fotoğrafını da kullanabilir. Bir üye ile özdeşleşmiş bir avatarın, diğer üyeler tarafından kullanılması uygun değildir. Buna özen gösterilmesi gerekir.

 

Profil bilgileri
Profil bilgileri için sorulan başlıklar, sorulara cevap olacak biçimde doldurulmalıdır. Bu konuda uyarı alındığında, gerekli düzeltmeler en kısa sürede yapılmak zorundadır. Aksi durumda konunun mahiyetine göre üyeliğiniz askıya alınır veya silinir. Sıfır mesajlı üyelere uyarı yapılmayabilir.

 

Yorumlar
Site dili Türkçedir. Üyeler anlaşılır ve düzgün bir dil ile yorum yazmaya özen göstermek zorundadır.

 

slm, mrb, tşk, nbr, as, thanx gibi “chat” diliyle yazışmak kesinlikle yasaktır. Chat diliyle yazılmış, Türkçe karşılığı varken gereksizce ingilizce kelimeler kullanılmış, tümü büyük veya rastgele bazı harfleri büyük yazılar, yazı içindeki başlıklar hariç, normal puntodan büyük yazılar, tümü renklendirilmiş yazılar, ayrı bir bilgilendirme gerektirmeden düzeltilir veya silinir.

 

Mesajlarda küfür, argo veya kişilik haklarını zedeleyici nitelikte kelimeler kullanılamaz, saygısız ve seviyesiz davranılamaz. Bu tip mesajlar herhangi bir bilgilendirme yapmadan silinir. Durumun ciddiyetine göre, uyarı almadan üyeliğin iptali de mümkündür.

 

Buradaki kurallara ısrarla uymayan arkadaşlar, (Türkçe olmayan klavye kullanmak, yurt dışında yaşamak, yabancı uyruklu olup Türkçeyi sonradan öğrenmek, okuma yazmayı çok sonra öğrenmek vb. mazereti olanlar hariç) yazıları okumakla yetinmek zorunda kalabilirler.

 

Eleştiri sınırları
Üyeler; kamu ve ticari kuruluşları hedef göstererek, karalama, iftira, küfür boyutuna vardırmadan toplumun bir bireyi olma sıfatıyla eleştiride bulunabilir. Bu kurala uymayan eleştiriler silinir.

 

Gizli Reklam
Bir sitenin veya ticari kuruluşun reklamını yaptığı izlenimini veren mesajlar, uyarıya gerek kalmadan silinir. Tekrarlayan davranışlar üyeliğin iptali ile sonuçlanır.

 

T.C kurallarına uygunluk
YesilAski.com’a, T.C. yasalarını, uluslararası kanun, anlaşma ve tüzüklerini çiğneyen, suçu ve suçluyu öven mesajlar gönderilemez. Siyasi ve dini dayatmalar içeren tartışmalar yapılamaz. Bu tür mesajlar silinir.

 

YesilAski.com’u kullanan her kullanıcı, yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır. YesilAski.com, kullanıcılara bildirmeden Kullanım Koşullarını değiştirebilir. Bu sebeple web sitemizi her ziyaret edişinizde “Kullanım Koşullarını” tekrar okumanızı öneririz.