Kullanım Koşulları

Yeşil Aşkı, çevre mühendisliği, çevre danışmanlığı, çevre görevlisi ve çevre mevzuatı hakkında bilgi paylaşımını içerir. Yeşil Aşkı’ndaki içeriğin kullanım sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir. İçeriğin kullanımından doğacak zarardan Yeşil Aşkı sorumlu tutulamaz.

 

Yeşil Aşkı’nda yer alan yazı, makale, röportaj, doküman, fotoğraf, resim veya diğer fikir ürünleri ile her türlü malzeme kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz veya dağıtılamaz. Tüm bu malzemelerden sadece tanıtım amaçlı olarak kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

 

Yeşil Aşkı üzerinden bir kullanıcının diğer bir kullanıcı ile kuracağı iletişimlerde web sitemiz hiçbir tarafın vereceği bilgilerin doğru, güvenilir, kişilik haklarına saygılı olacağını, yasa dışı, pornografik, siyasi, etnik veya ırk ayrımı içeren nitelikte olmayacağını garanti etmez. Bu gibi bir iletişim esnasında veya sonrasında meydana gelebilecek herhangi bir tartışma, anlaşmazlık ve bunun gibi durumlarda yasal veya diğer hiçbir yükümlülük taşımaz.

 

Yeşil Aşkı, hatasız ya da virüs riski taşımadığını garanti etmez. Yeşil Aşkı’nı kullanmanız sonucunda bilgisayarınızda oluşabilecek herhangi bir sorundan ötürü sorumluk kabul etmez.

 

Dış Bağlantılar
Yeşil Aşkı, sayfalarından farklı İnternet adreslerine bağlantı vermektedir. Bu bağlantılara gittiğinizde Yeşil Aşkı’ndan çıkmış olacaksınız. Yeşil Aşkı bağlantı verdiği, banner tanıtımını yaptığı sitelerin içeriklerinden veya gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir. Bu bağlantıların Yeşil Aşkı’nda bulunması bu bağlantıların onaylandıkları anlamına gelmez.

 

Kullanıcı adınız
Argo, küfür, cinsellik, politika, inanç çağrışımı yapan ve benzeri kullanıcı adı seçenlerin üyelikleri, bir uyarı yapılmaksızın iptal edilir.

 

Avatar
Avatar olarak site içeriği ile alakalı fotoğraflar kullanabilirsiniz. İsteyen kendi fotoğrafını da kullanabilir. Bir üye ile özdeşleşmiş bir avatarın, diğer üyeler tarafından kullanılması uygun değildir. Buna özen gösterilmesi gerekir.

 

Profil bilgileri
Profil bilgileri için sorulan başlıklar, sorulara cevap olacak biçimde doldurulmalıdır. Bu konuda uyarı alındığında, gerekli düzeltmeler en kısa sürede yapılmak zorundadır. Aksi durumda konunun mahiyetine göre üyeliğiniz askıya alınır veya silinir. Sıfır mesajlı üyelere uyarı yapılmayabilir.

 

Yorumlar
Site dili Türkçedir. Üyeler anlaşılır ve düzgün bir dil ile yorum yazmaya özen göstermek zorundadır.

 

slm, mrb, tşk, nbr, as, thanx gibi “chat” diliyle yazışmak kesinlikle yasaktır. Chat diliyle yazılmış, Türkçe karşılığı varken gereksizce İngilizce kelimeler kullanılmış, tümü büyük veya rastgele bazı harfleri büyük yazılar, yazı içindeki başlıklar hariç, normal puntodan büyük yazılar, tümü renklendirilmiş yazılar, ayrı bir bilgilendirme gerektirmeden düzeltilir veya silinir.

 

Mesajlarda küfür, argo veya kişilik haklarını zedeleyici nitelikte kelimeler kullanılamaz, saygısız ve seviyesiz davranılamaz. Bu tip mesajlar herhangi bir bilgilendirme yapmadan silinir. Durumun ciddiyetine göre, uyarı almadan üyeliğin iptali de mümkündür.

 

Buradaki kurallara ısrarla uymayan arkadaşlar, (Türkçe olmayan klavye kullanmak, yurt dışında yaşamak, yabancı uyruklu olup Türkçeyi sonradan öğrenmek, okuma yazmayı çok sonra öğrenmek vb. mazereti olanlar hariç) yazıları okumakla yetinmek zorunda kalabilirler.

 

Eleştiri sınırları
Üyeler; kamu ve ticari kuruluşları hedef göstererek, karalama, iftira, küfür boyutuna vardırmadan toplumun bir bireyi olma sıfatıyla eleştiride bulunabilir. Bu kurala uymayan eleştiriler silinir.

 

Gizli Reklam
Bir sitenin veya ticari kuruluşun reklamını yaptığı izlenimini veren mesajlar, uyarıya gerek kalmadan silinir. Tekrarlayan davranışlar üyeliğin iptali ile sonuçlanır.

 

T.C kurallarına uygunluk
Yeşil Aşkı’na, T.C. yasalarını, uluslararası kanun, anlaşma ve tüzüklerini çiğneyen, suçu ve suçluyu öven mesajlar gönderilemez. Siyasi ve dini dayatmalar içeren tartışmalar yapılamaz. Bu tür mesajlar silinir.

 

Yeşil Aşkı’nı kullanan her kullanıcı, yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır. Yeşil Aşkı, kullanıcılara bildirmeden Kullanım Koşullarını değiştirebilir. Bu sebeple web sitemizi her ziyaret edişinizde “Kullanım Koşullarını” tekrar okumanızı öneririz.

 

Satın Alma, İptal ve İade Şartları
– Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
– Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
– Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
– Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
– Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.
– Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.
– Alıcı; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Satıcı’ya iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Alıcı’ya aittir.