Etkinlikler

LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdürlük Eğitimi

LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdürlük Eğitimi: Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, güvenli ve ekonomik tesislerin gerçekleştirilmesi amacıyla, LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür hizmetlerinin yerine getirilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak mühendislerin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirmelerini sağlamaktır.

Katılımda Aranacak Şartlar: Eğitim Ücretini Yatırmış Olmak ve Mühendislik fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

Başvuru Sırasında İstenen Belgeler: Belgelendirme ücreti ödenti makbuzu, TMMOB’ye bağlı Oda üyeleri için Oda üye kimlik kartı fotokopisi ve Oda üye ödenti borcu bulunmamak.

LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdürlük Eğitimi İçeriği

 • ÇMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği, Sorumlu Müdürün Hak ve Sorumlulukları
 • LPG Piyasası Hukuki Düzenlemeleri
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı
 • LPG depolama, dolum tesislerini, otogaz istasyonlarını, LPG tesisatını ve konut uygulamaları
 • LPG’nin Tanımı, Teknik Özellikleri ve Kullanım Alanları
 • İlgili Standartlar
 • LPG Otogaz İstasyonları Ekipmanları
 • LPG Doldurma, Boşaltma Kuralları
 • Periyodik Kontrol ve Bakımları
 • Yangın Güvenliği
 • İlk Yardım Temel Bilgileri
 • Çalışan personelin eğitimine yönelik planlama ve uygulamaları, Personel Yönetimi ve eğitimleri ile “Sorumlu Müdür Kontrol Kayıt Defteri” Uygulama Esasları

Katılımcı Sayısı: 20 Kişi

Eğitim Ücreti: Eğitim Ücreti: 300 TL + Belge Ücreti: 100 TL = 400 TL (Şube POS cihazına Bonus Kartınızla 4 taksitle ödeyebilirsiniz.)

Hesap Numarası: Türkiye İş Bankası – Meşrutiyet Şubesi 4213-744819 (IBAN: TR870006400000142130744819)

Eğitime katılım sağlayacaklar, 18 Ekim 2017 tarihine kadar ön kayıt yaptırmaları ve eğitim bedelinin %30’unu yukarıda belirtilen hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir. Ön kayıt ücretini yatıracakların, şubeyi arayarak kontenjan bilgisi aldıktan sonra ücretlerini yatırmaları rica olunur. Katılımın, katılımcı tarafından iptal edilmesi durumunda ödenen ön kayıt bedeli iade edilmeyecektir. Eğitimin şube tarafından iptal edilmesi durumunda katılımcıya ücret iadesi yapılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar: Eğitim Notları, Başarı Sertifikası ve İkramlar

Eğitim Verileceği Yer: TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Eğitim Salonu – (Hatay 2 Sokak No:24/16 Kızılay Çankaya-ANKARA)

Eğitimin Verileceği Tarih ve Saat: 21-22-23 Ekim 2017 (09:30-17:00)

Eğitmen Bilgileri: Erol ÖZEN (Çevre Mühendisi)

Kayıt İçin İletişim Bilgileri: 0(312) 419 80 76

Kayıtlarınızı deniz@cmo.org.tr adresine adınızı, soyadınızı, iletişim bilgilerinizi, oda sicil numaranızı ve eğitimin adınızı belirterek yapabilirsiniz.

LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür

Onur OKAY – 0(554)821 65 37 – LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür olarak sizin de isminiz olsun istiyorsanız Bilgi İçin Tıklayınız…

Yeşil Kalem

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

13 thoughts on “LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdürlük Eğitimi

 • blank

  LPG Otogaz İstasyonlarında Sorumlu Müdür olanlar bu işi ne kadar ücrete yapıyorlar?

 • Sorumlu Müdürlük hizmet bedeli TMMOB Yönetim Kurulu tarafından en son Aralık ayında belirlenen ve ilgili Odaların yayın organları ile üyelerine duyurulan “LPG Piyasası Otogaz İstasyonu Sorumlu Müdür Asgari Ücreti”nin altında olmayacaktır. Her halükarda hizmet bedeli, sözleşme tarihi itibariyle yürürlükte olan brüt asgari ücretin altında olamaz.

  Önceden 5 istasyonda sorumlu müdür olabiliyordun. Fakat 16.12.2012 tarihinde yayınlanan “Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasa Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliği” ile artık 1 istasyonda bu işi yapabiliyorsun.

 • blank

  Bence iyi olmuş. Meslek olmaktan çıkıp çocuk oyuncağına dönmüştü zaten. Okuldan yeni mezun olan gidip 3 gün eğitim alıp 100 TL’ye 5 yer bağlayıp iş yaptığını sanıyordu.

 • Çevre Görevlisi Belgesi içinde aynı şey olmadı mı. Yeni mezun 3 kişi bir araya gelip Çevre Danışmanlık Firması açıyorlar. Danışman dediğin kişi bilgi birikimi olan kişidir. 2000 TL ile başlayan Danışmanlık Hizmeti 60 TL’ye kadar düşmüş durumda. Aynı şey şuan iş sağlığı ve güvenliği için yaşanmakta.

 • 09.01.2014 tarihli ve 28877 sayılı “Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile LPG Otogaz istasyonlarında sorumlu müdürlük yapan kişilerin, görev yapabileceği istasyon sayısı 1’‘den 3‘’e çıkarılmıştır.

  “MADDE 13 – (1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir.”

 • 31 Aralık 2013 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından yayımlanan LPG Sorumlu Müdür Kontrol Kayıt Defteri Uygulama Esasları madde 9‘’da yer alan “Her dört haftada bir, söz konusu haftalara ait “haftalık kontrol formlarının” ıslak imzalı bir suretinin Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine, takip eden ay içerisinde gönderilmesi zorunludur.” denilmektedir.

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’‘nın Valiliklere gönderdiği 13.02.2014 tarih, 4932 sayılı yazısında bahse konu “Kontrol Kayıt Defterlerinin bir nüshasının Teknoloji İl Müdürlüklerine gönderilmesi ikinci bir talimata kadar durdurulmuştur”. denilmektedir.

  LPG Sorumlu Müdürlük yapan üyelerimizin bilgilerine sunarız.

 • blank

  Yakın zamanlarda eğitim alamıyoruz. Artık başvuruların yapılmadığı söyleniyor. İstanbul’da odayı aradım başvuran 2.kişiyim henüz. 2018’de Yönetmeliğin değişeceği söyleniyor nedir akıbeti bu işin?

 • blank

  Bir sonraki LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdürlük Eğitimi tarihlerini öğrenebilir miyim?

 • Konuyu Çevre Mühendisleri Odasının Sümer Eğitimleri veya Etkinlikler kısmından takip edebilirsiniz. Şuan için Mart dönemi takvime işlenmemiş. Genelde bir sonraki eğitim 1 veya 1,5 ay içerisinde tekrar açılıyor.

 • blank

  Çevre teknikerleri alabiliyor mu?

 • Merhaba İlknur Hanım, Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliği Madde 14’de Dolum Tesisleri ve Otogaz İstasyonları için Sorumlu müdür olacak kişilerde aranacak şartlar yazmaktadır.

 • blank

  Merhabalar 4 yıllık olarak çevre mühendisi var ama MSYO çevre yok diğer fakültelerin MSYO bölümleri var anlayamadım.

 • İlknur Hanım dediğiniz gibi ilgili Yönetmelikte Çevre Teknikeri geçmiyor. Konuyla ilgili bilgi almak için lütfen konuda verilen telefon numarasından bilgi alınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir