Etkinlikler

4. Avrupa Arıtma Çamurları Yönetimi Konferansı

Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nün ev sahipliğinde, 26-27 Mayıs 2014 tarihlerinde, “4th European Conference on Sludge Management-ECSM2014 (4. Avrupa Arıtma Çamurları Yönetimi Konferansı)” düzenleniyor.

 

İlk olarak 2008 yılında Liege (Belçika)’da düzenlenen ECSM Konferansı, 2010 yılında Budapeşte’de ve 2012 yılında Leon (İspanya)’da gerçekleştirilmişti. Her iki yılda bir Avrupa’nın çeşitli yerlerinde devam eden bir konferans serisi olarak yapılan ECSM Konferansı, Dünya Su Birliği-Çamur Yönetimi Uzman Grubu (International Water Association-IWA, Specialist Group on Sludge Management-SGSM) tarafından da destekleniyor.

 

Ülkemizde ilk defa gerçekleştirilecek olan bu konferansta, arıtma çamuru probleminin öneminin vurgulanması, bu konuda çalışan yerli ve yabancı bilim adamlarının, uzmanların ve uygulamacıların biraraya gelerek bilgi alışverişinde bulunması, uygulamada karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik geniş kapsamlı bir platformun oluşturulması hedefleniyor.

 

“4th European Conference on Sludge Management-ECSM2014 (4. Avrupa Arıtma Çamurları Yönetimi Konferansı)”, İzmir’de Kaya Termal Otel’de gerçekleştirilecek. Konferansla eş zamanlı olarak aynı yerde su, atıksu, arıtma çamuru teknolojileri konusunda yerli ve yabancı firmaların katılacağı bir Çevre Sergisi de yapılacak. Çevre Sergisine çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı tanınmış firmanın katılımı bekleniyor. Bu bağlamda konferans, sadece akademisyenlere değil, Türkiye’de ve dünyadaki bu alanda faaliyet gösteren ve konuya ilgi duyan tüm kurum ve kuruluşlara, firmalara, organizasyonlara, belediyeler ve diğer resmi ve özel kurum yetkililerine hitap eden bir etkinlik olacak. Konferans, sektörde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası tüm firmalara kendi ürün ve hizmetlerini ulusal ve uluslararası pazara birinci elden tanıtma, yerli, yabancı uzmanlar ve resmi kurum yetkilileriyle biraraya gelme, işbirlikleri oluşturma fırsatı da sunuyor. Konferansa ve sergiye, Avrupa ülkeleri, Ortadoğu ülkeleri ve dünyanın çeşitli yerlerinden pek çok araştırmacı, bilim adamı, endüstri kuruluşları, belediyeler, su, atıksu, arıtma çamurları alanında çalışan özel ve kamu kuruluşlarının temsilcileri geniş bir katılım sağlayacak. Konferans, ülkemizin çevre teknolojileri alanında bulunduğu yeri, su, atıksu arıtımı ve arıtma çamurları yönetiminde ülkemizde gerçekleştirilen faaliyetleri ve bilimsel araştırmaları sunma ve tanıtma imkanı sağlayacak. Bilimsel programın yanı sıra hazırlanacak sosyal aktivitelerle ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtımı da yapılacak.

 

Bilgi için: www.ecsm2014.org

Yeşil Kalem

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir