Etkinlikler

Karbon Ayakizi Uygulamalarında Çevre Mühendislerinin Yeri

Karbon Ayakizi Uygulamalarında Çevre Mühendislerinin Yeri Söyleşisi: Karbon ayak izi, birim karbondioksit cinsinden ölçülen, kurum veya bireylerin ulaşım, ısınma, elektrik tüketimi vb. faaliyetlerinden kaynaklanan toplam sera gazı emisyon miktarıdır.
 
Kurumsal karbon ayak izini hesaplamak isteyen kuruluş GHG Protocol, PAS 2060 ve ISO 14064 gibi uluslararası standartlardan herhangi birini kullanabilir.
 
Karbon Ayak İzi, Yasal zorunluluk, Kurumsal sosyal sorumluluk, Müşteri veya yatırımcı talepleri, Pazarlama ve kurum imajı, Sera Gazı Emisyonu Azaltımı (zorunlu/gönüllü) ve Emisyon ticareti mekanizmalarına katılım gibi nedenlerden dolayı hesaplanmaktadır.
 
Söyleşi Ücreti: Katılım Ücretsizdir.
 
Söyleşinin İçeriği

  • Karbon Ayakizi Neden Hesaplanır?
  • Kimler Karbon ayakizi hesaplayabilir?
  • Kurumsal ve Bireysel Karbon Ayakizi’nin Hesaplanması çalışmalarında Çevre Mühendisleri’nin aldığı rol nedir?
  • Karbon Piyasaları

 
Söyleşinin Yapılacağı Yer: TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Eğitim Salonu (İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 Kat:2 Daire:2 Tünel Beyoğlu)
 
Söyleşi Tarih ve Saati: 18 Ocak 2014 Cumartesi Saat: 16:00 – 18:00
 
Eğitmen Bilgileri: İlker MIHÇI (Çevre Mühendisi)
 
Kayıt İçin İletişim Bilgileri:
07 – 16 Ocak 2014 tarihleri arasında ad, soyad, iletişim bilgilerinizi, oda üyesiyseniz oda sicil numaranızı ve eğitimin adını aşağıdaki e-posta adresine yollayarak kaydınızı yapabilirsiniz. (Başvuru e-postalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)
 
E-Posta: istanbuletkinlik@cmo.org.tr

Yeşil Kalem

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir