Sürdürülebilir Ekosistem Günleri

İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü öğrencileri tarafından 4 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Sürdürülebilir Ekosistem Günleri, bu yıl 18-20 Nisan tarihlerinde İTÜ Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Bugüne kadar çevre, iklim değişikliği, biyoteknoloji, küresel ısınma, çevreci teknolojiler, yeşil binalar ve sürdürülebilir enerji kaynakları konusunda onlarca seminer, panel ve konferans gerçekleştirilen Sürdürülebilir Ekosistem Günleri’nde, bu konularda konuşmak üzere alanında hâkim akademisyenler, iş dünyasından ve sivil toplum kuruluşlarından isimler İTÜ kürsüsüne davet ediliyor. Günde ortalama 400 kişiyi ağırlayan kongrenin katılımcı portföyünü ise başta çevre mühendisliği öğrencileri olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki lisans ve yüksek lisans öğrencileri ve gönüllüler oluşturuyor.

 

Bu yılki kongrenin konu başlıklarını ise ekomalzameler ve çevreci tasarımlar (Prof. Dr. Oğuz Okay), hassas alanlar (Prof. Dr. Cumali Kınacı, Prof. Dr. Erdem Görgün, Doç. Dr. Ali Ertürk), yeşil binalar (Altensis), biyoenerji (Recydia), rüzgar enerjisi teknolojileri (Bridge Executive) ve çevre etiği (Dr. Uygar Özesmi) oluşturuyor. Kongreye davetli konuşmacı olarak Prof. Dr. Celal Şengör ve Prof. Dr. İlhan Talınlı’da katılım gösterecek.

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir