Etkinlikler

İstanbul Karbon Zirvesi

Sizlerin de bildiği gibi; Dünya’da küresel karbon piyasaları son yıllarda gelişmekte ve büyümeye devam etmektedir. İklim değişikliği ve etkileri konusunda artan kamuoyu bilinci sayesinde sürdürülebilir karbon yönetimi, emisyon ticareti ve temiz teknolojilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar sera gazı azaltımı için önemli önlem stratejileri olduğu gerçeğinin kabul görmesini sağlamıştır. Son IPCC (Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli) Raporu’nda; iklim değişikliğinin ciddi tehdit oluşturmaya başladığı ve bu nedenle hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde sera gazı emisyonlarının azaltılması önemle vurgulanmıştır.

 

Türkiye için bir ilk olma özelliği taşıyan 1. İstanbul Karbon Zirvesi (İstanbul Carbon Summit), Karbon Yönetimi, Teknolojileri ve Ticareti Konferansı, 2014 yılının en önemli etkinliklerinden biri olmaya aday. Türkiye Cumhuriyeti’nin 5 bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Elektrik Üretim Anonim Şirketi, Sermaye Piyasası Kurulu, TÜBİTAK, İstanbul Sanayi Odası, Marmara Belediyeler Birliği’nin de desteklediği İstanbul Karbon Zirvesi’nin ana konuları arasında Politikalar ve Akış, Karbon Ticareti ve Finansmanı, Temiz Enerji ve Temiz Teknoloji, İklim Değişikliği ve Çevresel Sürdürülebilirlik yer alıyor.

 

3 – 5 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlikte ICAP, IETA, REC, BEE, EFA, Point Carbon gibi kuruluşlardan konuşmacılar tecrübelerini, yeni gelişmeleri aktaracak.

 

İstanbul Karbon Zirvesi’ne dair detaylara aşağıda linki verilen internet sitesinden erişebilirsiniz.

www.istanbulcarbonsummit.com

Yeşil Kalem

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir