Etkinlikler

Yenilenebilir Enerji Fuarı

Yenilenebilir Enerji Fuarı,  enerji verimliliği ve çevreci yaklaşımla dünyada yeni bir başlangıca imza atmak için düğmeye bastı. Çevre duyarlılığı ve yeşil ekonomi konusunu gündeme taşımak amacıyla projelendirilen “Yenilenebilir Enerji Fuarı” 05 – 08 Aralık 2013 tarihleri arasında CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık organizasyonuyla gerçekleştiriliyor.

 

Küresel ekonomide rekabetçi çevreye duyarlı firmaların katılımıyla düzenlenecek organizasyon, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğinde yapılıyor.

 

Önceleri akademisyenlerin ve bilim adamlarının bir kaygısı olarak görülen küresel ısınma ve iklim değişikliği tartışması, hükümetlerin ve ardından iş dünyasının gündemine girdi. Bu konuda farkındalığın yaratılması, sürdürülebilir ve yaşanabilir yeşil enerji algısını artırmak için güç birliği yapılması ortak bir mesele olarak toplumların önüne geldi. Çevreci üretim yapan kuruluşlarla, ürün ve teknolojilerine ev sahipliği yapacak olan “Yenilenebilir Enerji Fuarı”,  ‘Yaşanabilir dünya sürdürülebilir ekonomi’ stratejisinin bir ürünü olarak öne çıkıyor.

 

Amaç, yenilenebilir enerjide kamuoyu bilinci oluşturmak

Organizasyon ile gerek üretim gerekse de tüketim alanında enerji verimliliğine katkı sağlayan ürünlerin ve teknolojilerin kullanılması konusunda kamuoyunda bilinç oluşturulması hedefleniyor. Fuara vatandaşlarla birlikte tüm iş kollarının karar verici yetkilileri davet ediliyor. Böylelikle çevre dostu teknoloji, ürün ve hizmetlerin tanınması ve görülmesi planlanıyor.

 

Beşbin sektör profesyoneli bu fuarda!

Beşbin profesyonel ziyaretçinin hedeflendiği  “Yenilenebilir Enerji Fuarı”nın ziyaretçi ülkelerini Türkiye başta olmak üzere  İngiltere, Almanya, İtalya, Avusturya gibi Avrupa ülkeleri ile Rusya, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri oluşturuyor.  Katılımcıda hedef ülkeler ise Almanya, İtalya, Çin, Hong Kong, Japonya, Kore ve Avusturalya olarak ilk sıralarda yer alıyor.

 

Fuarla, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kullanımı için yeni yatırımlara, verimli enerji kullanımına önem veren öncü kuruluşlarla iş bağlantıları yapılmasına ve çevre dostu yeni teknolojilerin takip edilebilmesine olanak tanınıyor.

 

Yenilenebilir enerjiye dair herşey…

Güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, hidroelektrik enerjisi, jeotermal enerji, geri dönüşüm ve atıktan enerji, biyoenerji, otomotiv ve akaryakıt sektörü, inşaat sektörü, sanayi ve üretim sektörü, çevre teknolojileri, biyolojik arıtım ve aydınlatma sektörünün aralarında yer aldığı 30’un üzerinde sektöre ait ürünler sergilenecek.

 

Organizatör: İstanbul Fuarcılık A.Ş.

Fuar Tarihi: 05-08 Aralık 2013

Fuar Alanı: İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi

Tel: 0(212) 465 74 74

Fax: 0(212) 465 74 76/77

E-Posta: info@yenilenebilirenerjifuari.com

Yeşil Kalem

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir