Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı

Mimarlık ve yapı sektörünün profesyonelleri tüm dünyada Çevre Günü olarak kutlanan 5 Haziran 2015 tarihinde, sürdürülebilir mimari ve kentsel tasarımı konuşmak üzere Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı‘nda bir araya gelecek.

Ekoyapı-Ekolojik Yapı ve Yerleşimler Dergisi’nin sosyal sorumluluk projesi olan ve bu yıl 6. kez gerçekleştirilecek olan Yeşil Rapido LEED Eğitimleri etkinliği Dünya Çevre Günü’ne özel olarak kapsamını genişletiyor ve “sürdürülebilirlik” kavramının mimari bakış açısıyla masaya yatırılacağı “Yeşil Binalar ve Ötesi” başlıklı bir konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Sürdürülebilir mimari ve kentsel tasarım alanlarında dünyadaki en önemli projelere imza atan Studio Libeskind Başkanı Mimar Yama Karim, RIBA Ödüllü Mimar Stefan Behnish ve dünyaca ünlü Ekolojist Gary Grant, 5 Haziran 2015 tarihinde, İstanbul Lazzoni Hotel’de gerçekleşecek olan “Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı”nda konuşma yapmak üzere İstanbul’a geliyor.

Son yıllarda dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla yaygınlaşan yeşil binaların plansız büyüyen, ormanları ve su havzaları yapılaşmaya açılan, altyapı sorunlarının yaşandığı, çevresel ve kültürel koşulların göz ardı edildiği kent kurgusundaki yalnızlığının tartışılacağı panelde, sürdürülebilir kentlerin gerekliliği ve önemi üzerinde durulacak.

Tüm gün sürecek olan ve Türkiye’nin değerli mimarlık/iç mimarlık/mühendislik ofisleri ile inşaat ve gayrimenkul firmalarının proje müdürü-şantiye şefi mimarlarının katılımıyla gerçekleşecek olan Yeşil Rapido; özel davetli 200 kişi ile başlayacak olup öğleden sonra diğer katılımcılara açılarak 400 kişilik bir konferans olarak devam edecektir. Gün sonunda gerçekleşecek olan oturumda ise “Yeşil olmayan bir kentte binalar yeşil olabilir mi? Yeşil kalabilir mi?” sorularının cevabı aranacak.

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.