Etkinlikler

Su ve Su Teknolojileri Fuarı

Doğadaki tüm kaynaklar gibi su da dünyadaki rezervlerinin hızlıca tükendiği yaşamsal bir kaynak. Sanayileşme, plansız şehirleşme, hızlı nüfus artışı, evsel ve endüstriyel su tüketiminin artması, sera gazlarındaki artış, küresel ısınma, iklim değişikliği ve çevre kirliliği gibi nedenlerle dünyadaki içilebilir su kaynakları giderek azalmaktadır. Yenilenebilir su kaynaklarının hızla azalması evsel ve endüstriyel su tüketiminin çok daha dikkatli yapılmasını gerektirmektedir.

 

Türkiye’de su ve atık su teknolojileri konusunda odaklanmış ilk ve tek sektörel etkinlik olan ANKARA SU-TEK 1. Su ve Su Teknolojileri fuarı tüm sektör profesyonellerinin bir araya geleceği, sektörün ihtiyaçları, sorunları ve çözüm önerilerinin tek bir çatı altında sunulacağı önemli bir buluşma platformu olacak.

 

İnfo Uluslararası Fuarcılık tarafından bu yıl ilki organize edilecek SU-TEK 2016 – 1. Su ve Su Teknolojileri Fuarı, 22 – 24 Mart 2016’da Ankara’da, Anfa Altınpark Expo Center’da düzenlenecek.

 

SU-TEK 2016 – 1. Su ve Su Teknolojileri Fuarı, su kaynaklarının sürdürülebilir bir şekilde kullanılması, su tasarrufunun sağlanması, atıksuların arıtımı ve geri dönüşümü ile ilgili çok kapsamlı bir alanda son teknolojileri ve gelişmeleri aynı platformda bir araya getirecek. Fuarda, su yapılarında kullanılan son teknoloji ekipmanları, sondaj, boru, pompa, hidrofor, arıtma elemanları, baraj ve HES teknolojilerini sunan firmalar katılımcı olarak yerini alacak. 1. Uluslararası Su Zirvesi’ne de ev sahipliği yapacak olan SU-TEK 2016’da 22 Mart Dünya Su Günü çerçevesinde çeşitli aktiviteler de düzenlenecek.

 

AB raporlarına göre, Türkiye su ve atık su çözümleri için dünyanın en büyük pazarlarından biridir. Yeni ve rehabilitasyon projeleri için 2023 yılına kadar 33.9 milyar Avro yatırım yapılmasının planlanıyor olması da Fuar’ın kamu ve özel sektör profesyonelleri ve yatırımcılar için önemli bir cazibe merkezi olacağını şimdiden kanıtlıyor.

Yeşil Kalem

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir