Çevre Mühendisi İş İlanları

Ferhanoğulları Geri Dönüşüm İş İlanı

Ferhanoğulları Geri Dönüşüm İş İlanı Tanımı: Tesisimizde istihdam edilmek üzere, Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Çevre Görevlisi işlemlerinin yürütülmesi işleri için bay veya bayan Çevre Mühendisi alınacaktır.

 

Şirket 1985 yılında Hatay’da hurdacılık ile sektöre adımını atmıştır. Her geçen gün büyüyerek kapasitesini arttıran şirket şu an 10.500 m2 kapalı alanı bulunan modern bir tesisle hizmetlerine devam etmektedir.

 

İşletme, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gerekli başvuruları yaparak 04.10.2011 tarihinde ambalaj atıkları toplama ayırma ve geri dönüşüm işlemlerinde “ÇEVRE İZNİ VE LİSANSINI” almıştır. Ayrıca tehlikeli atık ara depolama, tehlikeli atık, bitkisel atık yağ, atık yağ, pil ve akü lisanslarına sahiptir.

 

Tesis, ambalaj atıkları toplama ayırma ve geri dönüşüm faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmalar ana hatlarıyla ,şehir çöplerinin içinde bulunup şimdiye kadar sıradan değersiz madde addedilerek heba edilen hurda kağıt-karton, alüminyum içecek kutuları, pet şişeler, plastik kutu ve kaplar tekstiller vs. gibi atıkları modern teknolojilerle organik atıklardan ayırdıktan sonra presleyip balyalayarak ilgili sanayilere hammadde olarak geri kazandırmaktır. Bu sayede hem tabii kaynaklarımızın azalmasını önlemekte hem de bu atıklardan dolayı ortaya çıkan çevre kirliliğine mani olmaktadır.

 

Tesis, ayırma ve presleme kapasitesi tek vardiya çalışma durumunda günlük yaklaşık 30-40 ton’dur. Geri dönüşüm kapasitesi yine çift vardiya durumunda günlük yaklaşık 15-20 ton’dur. Ayrıca yurt dışı her türlü plastik ithalatı mevcut olup 73 ülkeden ürün getirme lisansı vardır.

 

Çevre veya Kimya Mühendisi Aranan Nitelikler:

 • Üniversitelerin Çevre Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği bölümünden mezun
 • Çevre mevzuatı hakkında tecrübeli, tercihen geri dönüşüm ve tehlikeli atık yönetimi konularında çalışmış
 • Laboratuar çalışma koşullarına haiz olan
 • Çevre Görevlisi Belgesine sahip
 • MS Ofis programlarına (Word, Excel, Power Point) hakim
 • İlişki yönetiminde başarılı ve iletişim becerileri kuvvetli
 • Analitik ve kavramsal düşünebilen
 • Ekip çalışmasına yatkın
 • Askerlik görevini yerine getirmiş
 • Aktif olarak araç kullanabilen ve seyahat engeli olmayan
 • Hatay ili ve ilçeleri veya yakın bölge il ve ilçelerinde ikamet eden

 

Firma İletişim Bilgileri:
Firma/Kurum Ünvanı: Ferhanoğulları Geri Dönüşüm Hurda İth. İhr. Ltd. Şti.
Tel: 0(326)413 06 65
Cep: 0(542)632 21 31
E-posta: hakki@ferhanogullari.com.tr
Adres: Mustafa Kemal Mah. 23. Sokak No:85 Reyhanlı/HATAY

Yeşil Kalem

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

One thought on “Ferhanoğulları Geri Dönüşüm İş İlanı

 • blank

  Geri dönüşüm işinde 5 yıllık deneyimliyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir