Etkinlikler

Dünya Barışı İçin Güneş Enerjisi Konferansı

17-18-19 Ağustos 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Dünya Barışı için Güneş Enerjisi konulu uluslararası konferansı düzenlenmektedir.

 

Enerji, insan hayatı için, gelişen dünya için en önemli ihtiyaç. Nasıl ki yaşayabilmemiz için damarlarımızda kan dolaşıyorsa; teknoloji ilerledikçe, refah arttıkça enerjiye olan ihtiyacımız artıyor. Artık dünya, nükleer enerji ve fosil yakıt tüketmekten kaçınmaya başladı. Çünkü bu yakıtlar, hem tükenmekte, hem de ciddi kirliliklere sebep oluyor. Bu yüzden, artık güneş enerjisi, rüzgar enerjisi ve jeotermal enerji gibi yenilenebilir enerji konusunda çalışmaktadır.

 

Güneş enerjisi zengin fakir, küçük büyük ya da din, dil ayrımı yapmayan bir enerjidir. Dünyanın petrolle ve doğalgazla barışçıl bir geleceği yoktur, bugün üç beş tane petrol şirketi, iki üç tane ülke bu işi ellerine almıştır. Zaten bugün petrol savaşları başlamış
durumda.

 

Güneş enerjisi demokratik bir enerji, Afrika ülkeleri bile buna ulaşabilecek durumda. Eğer Afrika ülkeleri de kendi enerjilerini
kendileri üretirse hem o bölgenin gelişmesini hem de barışısağlanmış olur.
Bunun yanı sıra Güneş enerjisi yenilenebilir bir enerjidir. Yenilenebilir enerji herhangi bir artığı ve tüketimi olmayan, sürekliliği olan enerjidir. Maalesef Dünyamız uzun süredir tam bir mirasyedi gibi yeraltında ve yer üstünde ne bulduysa yakıyor. Elbet bir gün petrol bitecek. İklime verdiğimiz zarar da ortada, maalesef bütün bu felaketler artık gözle görülür bir hal aldı.

 

Konuşmacılar

Richard R. Ernst (1991 yılında Kimya Nobel Ödülü)
Paul J. Crutzen (1995 yılında Kimya Nobel Ödülü)
Walter Kohn (1998 yılında Kimya Nobel Ödülü)
Alan J. Heeger (2000 yılında Kimya Nobel Ödülü)

 

Konferans Konuları

  • Isı Güneş Enerjisi Dönüşümü
  • Elektrik Güneş Enerjisi Dönüşümü
  • Kimyasallar Güneş Enerjisi Dönüşümü
  • Güneş Enerjisi Depolama ve Taşıma Teknolojileri

Konferans Tarihi: 17-18-19 Ağustos 2013

 

İletişim: Bengü Eski

bengu.eski@brosgroup.net
Cumhuriyet Mah. Halaskargazi Cad.
Tavukçu Fethi Sok. Köşe Palas Apt.No:28/3
Osmanbey- Şişli-İstanbul
Tel: +90 (212) 296 66 70 – 124
Fax: +90 (212) 296 66 71

Yeşil Kalem

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir