Tıbbi Atık Poşeti

Sağlık kuruluşlarının faaliyetleri sonucu oluşan tıbbi atıkların çevreye ve insan sağlığına zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı bir biçimde alıcı ortama verilmesinin önlenmesi için sağlık kuruluşu içinde yani bu tıbbi atıkların üretildikleri yerlerde “Tıbbi Atık Poşeti” kullanılarak toplanması gerekmektedir. Tıbbi atıkları toplarken kullanılan “Tıbbi Atık Torbası”nın teknik özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır;

 

Tıbbi atıkların toplanmasında; yırtılmaya, delinmeye, patlamaya ve taşımaya dayanıklı, orta yoğunluklu polietilen hammaddeden sızdırmaz, çift taban dikişli ve körüksüz olarak üretilen, çift kat kalınlığı 100 mikron olan, en az 10 kg kaldırma kapasiteli, üzerinde görülebilecek büyüklükte ve her iki yüzünde siyah renkli “Uluslararası Biyotehlike” amblemi ile “DİKKAT! TIBBİ ATIK” ibaresini taşıyan kırmızı renkli plastik “Tıbbi Atık Torbaları” kullanılır.

 

Tıbbi atıkların çevreye ve insan sağlığına zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı olarak alıcı ortama verilmesi, tehlikeli, tehlikesiz, belediye veya ambalaj atıkları gibi diğer atıklar ile karıştırılması yasaktır. Ayrı toplanan tıbbi atıklar sadece bu iş için tahsis edilmiş “Tıbbi Atık Torbası”, “Tıbbi Atık Kovası”, “Tıbbi Atık Konteyneri” gibi özel toplama ekipmanı kullanılmalıdır. “Tıbbi Atık Torbası” biriktirme süresince “Tıbbi Atık Kovası” veya “Tıbbi Atık Konteyneri” içerisinde muhafaza edilmelidir. “Tıbbi Atık Torbası” elde taşınması yasak olup, ağızı sıkıca bağlanarak sıkıştırılmadan kapaklı “Tıbbi Atık Konteyner” veya “Tıbbi Atık Kovası” ile taşınmalıdır. Ayrıca Tıbbi Atıklar ile diğer atıklar aynı araca yüklenerek birlikte taşınmaları yasaktır.

 

Tıbbi Atık Poşeti Özellikleri

Bu özellikleri içeren birinci sınıf Tıbbi Atık Poşet ürünleri aşağıdaki gibidir. Orta Boy, Büyük (Battal) Boy ve Jumbo Boy gibi alternatifleri mevcut olup, kalitesine göre son derece uygun fiyat kapsamında sizlere sunulmaktadır.

  • Tıbbi Atık Hastane Çöp Poşeti kırmızı renkte hazırlanmıştır.
  • Tıbbi Atık Çöp Torbasının üzerinde siyah renkte biotehlike amblemi ve “Dikkat Tıbbi Atık” yazısı siyah baskı ile basılmıştır.
  • 100 mikron kalınlığında çift kanatlı en az 10 kg kaldırma kapasiteli olarak üretilmiştir.
  • Tabanı çift dikişli olup büzgüsüz-körüksüz hazırlanmıştır.
  • 1 Koli 100 adettir. Liste fiyatı 100 adet için belirlenmiş fiyattır. Kargo alıcıya aittir.
  • Tıbbi Atık Torbası, Sağlık Kuruluşları için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 25.01.2017 tarihli ve 29959 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren standartlar çerçevesinde üretilmiştir.

 

Tıbbi Atık Çöp Poşeti 55×60 cm (Orta) Tıbbi Atık Çöp Poşeti 72×90 cm (Büyük) Tıbbi Atık Çöp Poşeti 80×110 cm (Jumbo)
En : 550 mm En : 720 mm En : 800 mm
Boy : 550 mm Boy : 720 mm Boy : 800 mm
Yükseklik : 600 mm Yükseklik : 900 mm Yükseklik : 1100 mm
Fiyat: 80 TL+KDV (100 TL+KDV) Fiyat: 90 TL+KDV (115 TL+KDV) Fiyat: 100 TL+KDV (130 TL+KDV)

 

Müşteri Destek Hattı

blank

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir