Patolojik Tıbbi Atık Bidonu

Hastane, klinik, diyaliz merkezi, rehabilitasyon merkezleri, fizik tedavi merkezleri, hayvan hastaneleri gibi sağlık kuruluşlarının faaliyetleri sonucu oluşan patolojik atıkların çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden kaynağında “Patolojik Tıbbi Atık Bidonu” ile ayrı olarak toplanması gerekmektedir.

 

Sağlık kuruluşlarının faaliyetleri sonucu oluşan; cerrahi girişim, otopsi, anatomi veya patoloji çalışması sonucu ortaya çıkan dokuları, organları, vücut parçalarını, vücut sıvılarını ve fetusu gibi atıklar patolojik atıkları oluşturmaktadır.

 

Bu “Patolojik Tıbbi Atık Kovaları”, dolduktan sonra kesinlikle açılamaz, boşaltılamaz ve geri kazanılamaz. “Patolojik Tıbbi Atık Kovası” asla elde taşınmamalıdır. “Patolojik Tıbbi Atık Kovası” tekerlekli tıbbi atık taşıma araçları ile taşınmalıdır.

 

Patolojik atıklar diğer tıbbi atıklardan ayrı olarak delinmeye, kırılmaya ve patlamaya dayanıklı, su geçirmez ve sızdırmaz, üzerinde siyah renkli “Uluslararası Biyotehlike” amblemi ile siyah renkli “DİKKAT! PATOLOJİK TIBBİ ATIK” ibaresi taşıyan kırmızı renkli plastik biriktirme kapları içinde toplanmalıdır. Patolojik atıkları toplarken kullanılan “Patolojik Tıbbi Atık Bidonu”nun teknik özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır;

 

Patolojik Tıbbi Atık Kovası Özellikleri

Bu özellikleri içeren birinci sınıf Patolojik Tıbbi Atık Bidonu ürünleri aşağıdaki gibidir. 30 litre ve 60 litre gibi alternatifleri mevcut olup, kalitesine göre son derece uygun fiyat kapsamında sizlere sunulmaktadır.

 

  • Yüksek dansiteli polietilen, tek işlemde, tek parçalı olarak şişirme teknolojisiyle, keskin köşe ve zayıf noktası olmayan emniyetli şekilde imal edilmiştir
  • Her türlü patolojik tıbbi atığa karşı korozyon mukavemeti mevcuttur
  • Çember kilitli kapak sistemi ve sızdırmaz conta ile sızdırmazlık özelliği bulunmaktadır
  • Patolojik Tıbbi Atık Kovası dolduktan sonra emniyetli kilit için mühür kilidi mevcuttur
  • Patolojik Tıbbi Atık Kovası üzerinde kendinden içe kavisli tutma yerli mevcuttur
  • 30 litre ve 60 litre kapasitelerde isteğe bağlı olarak ekstra kulp eklenebilmektedir
  • Düzgün varil sathı her türlü markalamaya ve etiketlemeye müsaittir
  • Çok adet üst üste istifleme kapasitesi, stoklama ve nakliye sırasında yüksek emniyet imkanı
  • Nakliyesinde ve depolanmasında uluslararası kurallara uygunluk (İMCO Ve UN-Standartları)
Patolojik Tıbbi Atık Bidonu
Kapasite: 30 litre Kapasite: 60 litre
Fiyat: 65 TL+KDV Fiyat: 90 TL+KDV

Müşteri Destek Hattı

 

 

blank

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir