• LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Eğitimi

  LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdürlük Eğitimi: Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, güvenli ve ekonomik tesislerin gerçekleştirilmesi amacıyla, LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür hizmetlerinin yerine getirilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak mühendislerin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirmelerini sağlamaktır.

   

  Katılımda Aranacak Şartlar: Eğitim Ücretini Yatırmış Olmak ve Mühendislik fakültelerinden veya bunlara denkliği Yüksek öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

   

  Başvuru Sırasında İstenen Belgeler: Belgelendirme ücreti ödenti makbuzu ve TMMOB’‘ye bağlı Oda üyeleri için Oda üye kimlik kartı fotokopisi ve Oda üye ödenti borcu bulunmamak.

   

  LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdürlük Eğitimi İçeriği

  • ÇMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği, Sorumlu Müdürün Hak ve Sorumlulukları
  • LPG Piyasası Hukuki Düzenlemeleri
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı
  • LPG depolama, dolum tesislerini, otogaz istasyonlarını, LPG tesisatını ve konut uygulamaları
  • LPG’nin Tanımı, Teknik Özellikleri ve Kullanım Alanları
  • İlgili Standartlar
  • LPG Otogaz İstasyonları Ekipmanları
  • LPG Doldurma, Boşaltma Kuralları
  • Periyodik Kontrol ve Bakımları
  • Yangın Güvenliği
  • İlk Yardım Temel Bilgileri
  • Çalışan personelin eğitimine yönelik planlama ve uygulamaları, Personel Yönetimi ve eğitimleri ile “Sorumlu Müdür Kontrol Kayıt Defteri” Uygulama Esasları

   

  Katılımcı Sayısı: 25 Kişi

   

  Eğitim Ücreti: Eğitim Ücreti: 270 TL + Belge Ücreti: 50 TL = 320 TL

   

  Hesap Numarası: Türkiye İş Bankası – Meşrutiyet Şubesi 4213-744819 (IBAN: TR870006400000142130744819)

   

  Ücrete Dahil Olanlar: Ders Notları, Başarı Belgesi ve Öğle Yemeği ve İkramlar

   

  Eğitim Verileceği Yer: TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Eğitim Salonu – (Hatay 2 Sokak No:24/16 Kızılay Çankaya-ANKARA)

   

  Eğitimin Verileceği Tarih ve Saat: 15-16-17 Mayıs 2015 (09:30-17:30)

   

  Eğitmen Bilgileri: Fatih AYDIN (–Çevre Mühendisi)

   

  Kayıt İçin İletişim Bilgileri: 0(312) 419 80 76 – cmoankara@cmo.org.tr

   

  LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür M.Rıdvan ÖZTEKİN – 0555 512 87 87

  Burada LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür olarak sizin isminiz olsun istiyorsanız Bilgi İçin Tıklayınız…

   

Yazar

Daha yeşil ve güzel bir Dünya için yola çıkan Yeşil Aşkı, herkesi Dünya’ya zarar vermeden, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşama davet ediyor. Bütün gayemiz; temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya ve yeşil gören gözlerdir. Yeşil görmeyen gözler, Renk zevkinden mahrumdur.
Önceki Yazı:5. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı
Sonraki Yazı:Teknik Arıtma İş İlanı

Yorumlar

Bu yazıya 7 yorum yapılmış.

 1. Mehmet Emin

  LPG Otogaz İstasyonlarında Sorumlu Müdür olanlar bu işi ne kadar ücrete yapıyorlar?

 2. Sorumlu Müdürlük hizmet bedeli TMMOB Yönetim Kurulu tarafından en son Aralık ayında belirlenen ve ilgili Odaların yayın organları ile üyelerine duyurulan “LPG Piyasası Otogaz İstasyonu Sorumlu Müdür Asgari Ücreti”nin altında olmayacaktır. Her halükarda hizmet bedeli, sözleşme tarihi itibariyle yürürlükte olan brüt asgari ücretin altında olamaz.

  Önceden 5 istasyonda sorumlu müdür olabiliyordun. Fakat 16.12.2012 tarihinde yayınlanan “Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasa Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliği” ile artık 1 istasyonda bu işi yapabiliyorsun.

 3. Mehmet Emin

  Bence iyi olmuş. Meslek olmaktan çıkıp çocuk oyuncağına dönmüştü zaten. Okuldan yeni mezun olan gidip 3 gün eğitim alıp 100 TL’ye 5 yer bağlayıp iş yaptığını sanıyordu.

 4. Çevre Görevlisi Belgesi içinde aynı şey olmadı mı. Yeni mezun 3 kişi bir araya gelip Çevre Danışmanlık Firması açıyorlar. Danışman dediğin kişi bilgi birikimi olan kişidir. 2000 TL ile başlayan Danışmanlık Hizmeti 60 TL’ye kadar düşmüş durumda. Aynı şey şuan iş sağlığı ve güvenliği için yaşanmakta.

 5. 09.01.2014 tarihli ve 28877 sayılı “Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile LPG Otogaz istasyonlarında sorumlu müdürlük yapan kişilerin, görev yapabileceği istasyon sayısı 1’‘den 3‘’e çıkarılmıştır.

  “MADDE 13 – (1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir.”

 6. 31 Aralık 2013 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından yayımlanan LPG Sorumlu Müdür Kontrol Kayıt Defteri Uygulama Esasları madde 9‘’da yer alan “Her dört haftada bir, söz konusu haftalara ait “haftalık kontrol formlarının” ıslak imzalı bir suretinin Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine, takip eden ay içerisinde gönderilmesi zorunludur.” denilmektedir.

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’‘nın Valiliklere gönderdiği 13.02.2014 tarih, 4932 sayılı yazısında bahse konu “Kontrol Kayıt Defterlerinin bir nüshasının Teknoloji İl Müdürlüklerine gönderilmesi ikinci bir talimata kadar durdurulmuştur”. denilmektedir.

  LPG Sorumlu Müdürlük yapan üyelerimizin bilgilerine sunarız.

 7. Cansu Temur

  Yakın zamanlarda eğitim alamıyoruz. Artık başvuruların yapılmadığı söyleniyor. İstanbul’da odayı aradım başvuran 2.kişiyim henüz. 2018’de Yönetmeliğin değişeceği söyleniyor nedir akıbeti bu işin?

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ

Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Copyright © 2013 - 2015 • Tüm Hakları Saklıdır.